Petra Vovesná úspěšně reprezentuje republiku na Světových hrách transplantovaných. Chce dostupný sport pro všechny děti

05.09.2014 22:32

Litvínov - Úspěšná sportovkyně, zdravotní sestra, maminka dvanáctiletého školáka. To je Petra Vovesná z Litvínova (SNK-ED). Dokázala se poprat s nepříznivým osudem a nyní každé dva roky reprezentuje Českou republiku, a vlastně i město pod Krušnými horami, na Světových hrách transplantovaných.

„Ke sportu jsem se dostala už v dětství. Od deseti let jsem dělala atletiku,“ vzpomíná čtyřicetiletá zdravotní sestra, kterou mohou znát místní z ordinace zubního lékaře Karla Svobody. Ve dvaceti letech sportovní dráhu přerušila. Před osmi lety dostala novou ledvinu a k závodění se vrátila. I když z počátku nevěřila, že by se vůbec mohla k běhání vrátit, natož na vrcholové úrovni. Její premiéra mezi elitou ale byla úspěšná. Rok po transplantaci přivezla z thajského Bangkoku první medaile. Běhat chodí na litvínovský zimní stadion.

Má dvanáctiletého syna, který hraje hokej. S manželem chodí pravidelně na jeho zápasy.

K politice se dostala díky kamarádovi Robertu Kyselovi, který ji oslovil jako sportovkyni, neboť program SNK-ED se sportem úzce souvisí. „V každém městě, nejenom v Litvínově, je třeba co zlepšovat, pokud hovoříme o sportu. Je třeba se snažit, aby veškeré druhy sportu byly dostupné všem dětem,“ prozrazuje, co by jako politička chtěla prosadit.

Zpět

Kontakt

citytalk.cz
Hornická 275
Meziboří
43513

604315995

Vítáme Vás na stránkách naší PR agentury

Chtějte víc. Chtějte to nejlepší. Chtějte profíky. Máme přehled. Máme zkušenosti. Máme nápady. A spoustu zákazníků, kteří nás mají stejně rádi jako my je. Jsme jim totiž vždycky k dispozici - a oni to ví.

 

PR a marketing je to, co nás baví, co umíme. Pracujeme rádi - a je to vidět. Když se totiž cokoli dělá s láskou, vrátí se to.

 

Stejně jako se vracejí i naši klienti.

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode